Phoenix Contact

Firma powstała niemal 95 lat temu i jest dziś liderem w technice połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej.

Ponad 14.000 osób pracujących w 50 oddziałach Phoenix Contact  i  30 firmach partnerskich na całym świecie tworzy gęstą sieć dystrybucji i zapewnia obecność w pobliżu klienta. Nasza praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań oraz relacji z klientami jak i partnerami biznesowymi zorientowanymi na wspólne i długotrwałe korzyści.

Nasza obecność w Polsce posiada już 20 letnią tradycję i stale się rozwija. W chwili obecnej zatrudniamy  w Polsce przeszło  2500 osób: W zakładzie produkcyjnym Phoenix Contact Wielkopolska  w Nowym Tomyślu  oraz  w jednostce handlowej  Phoenix Contact Sp. z o.o. we Wrocławiu.

Phoenix Contact jest światowym liderem w zakresie produkcji złącz. Posiadamy w swojej ofercie złącza w każdej technice łączeniowej. Wszystkie nasze złącza spełniają normy kolejowe takie jak EN 50155 czy EN 45545. Ponadto do kolejnictwa oferujemy rozwiązania dedykowane w postaci gotowych listew zaciskowych, czy też gotowych kabli M12. Do infrastruktury kolejowej posiadamy rozwiązania począwszy od sterowników i komputerów przemysłowych,  skończywszy na przekaźnikach czy ogranicznikach przepięć.

Dane teleadresowe:
Phoenix Contact Sp. z o.o.
ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
tel. +48 71 39 80 410

Masz pytania? Skontaktuj się z nami